Miestų kūrėjai

Asociacija Robotiada ir UAB Baltic Orbis kviečia dalyvauti FIRST® LEGO® lygos nuotolinėse treniruotėse su Virtual Robotics Toolkit (toliau – VRT)
Naudodami VRT galite sukurti ir užprogramuoti robotą naudodami tuos pačius įrankius, kuriuos naudosite realiame pasaulyje – Jūsų skaitmeniniam robotui rašomas kodas tiks ir fiziniam robotui.
Modeliavimas yra veiksminga priemonė suprasti, kaip fizinės sąvokos, tokios kaip jėga ir judesys, veikia realiame gyvenime.
VRT leidžia jūsų komandai greitai suprojektuoti ir prototipuoti robotą. Importuokite pasirinktinius robotų modelius iš įvairių populiarių CAD įrankių, tokių kaip „LEGO® Digital Designer ™“, ir pradėkite akimirksniu eksperimentuoti.
Šiose treniruotėse rekomenduojame burti komandas iš 3 asmenų:
1. Mokinys atsakingas už roboto konstravimą 3D priemonėmis;
2. Mokinys atsakingas už roboto programavimą;
3. Mokinys atsakingas už darbą su VRT aplinka
Tačiau neribojame komandos narių kiekio ir galite registruoti komandas su įprastu narių kiekiu. Dalyviams suteiksime nemokamas 30 dienų licencijas, tačiau jų kiekis ribotas. Likusios komandos turės tik 15 dienų standartines licencijas.
Komandos registracijos forma rasite paspaudę čia.
 

Kaip atrodo Miestų kūrėjo iššūkis VRT platformoje?

Ką reikės atlikti?

Konkursas vyksta pagal supaprastintą FLL sistemą: robotų varžybų metu yra leidžiamas tik vienas išvažiavimas iš bazės su savo pasiruoštu universaliu priedu įvykdyti maksimaliam misijų skaičiui per 2,5 minutes.

Nuo ko pradėti?

Taisyklės

Atminkite, kad visada svarbu perskaityti visas taisykles. Tuomet žinosite visus terminus, reikalavimus ir sąlygas. Susipažinti su konkurso taisyklėmis galite paspaudę žemiau pateiktą nuorodą.
NUORODA Į TAISYKLES

Registracija

Susipažinę su taisyklėmis galite registruotis ir patvirtinti, kad esate susipažinę ir sutinkate su taisyklėmis. Jūsų nurodytu el. pašto adresu balandžio 19d. bus atsiųstas licencijos kodas, kuris galios 30 dienų! Licencijų kiekis ribotas.

REGISTRACIJOS NUORODA

FLL taisyklės

Taip pat itin svarbu susipažinti su Miestų formuotojo sezono taisyklėmis ir panagrinėti pateiktas užduotis!

DAUGIAU INFORMACIJOS

Gavau kodą, ką turiu atlikti?

Susipažinkite su programine įranga

Rekomenduojame pirmiausiai nutarti kokią įrangą naudos kiekvienas komandos narys. Su VRT rekomenduojame naudoti 3D modeliavimo įrankį LEGO Digital Designer, o programavimo aplinką Makecode arba oficialią EV3 programavimo aplinką.

Išbandykite varžybų lauką

Suplanuokite kokias misijas atliksite FLL lauke. Šių varžybų metu misijos turi būti atliktos su vienu universaliu robotu, kurį paleidus daugiau nebegalima sustabdyti. Vadinasi, robotas turi būti suprojektuotas taip, kad su savo priedais atliktų kuo daugiau misijų.

Atsiųskite medžiagą

 
Sukūrę geriausią robotą ir kodą atsiųskite iki gegužės 10 d. visą nurodytą medžiagą el. pašto adresu konkursas@robotiada.org. Laiško tema – „FLL apšilimas“. Laiške būtinai turi būti:
  1. Nufilmuotas 2019 m. FLL lauko įveikimas per Virtual Robotics Toolkit programą (toliau – VRT) (vaizdo įraše turi tame pačiame lange matytis VRT laikmatis ir taškų lentelė)
  2. Sukonstruotas roboto modelis .ldr formatu. 
  3. Programos kodo failas. 
  4. Kiek taškų surinkote.

Apdovanojimai


Geriausius rezultatus parodžiusios komandos bus apdovanotos rėmėjų įsteigtais prizais!

Dažniausiai užduodami klausimai

Informaciją apie dažniausiai iškylančius klausimus pateikiame vaizdo įrašų pagalba.

VRT, LEGO Digital Designer ir programavimo aplinką galite atsisiųsti čią – https://www.virtualroboticstoolkit.com/download_links

Instrukcija kaip sujungti programavimo aplinką su VRT.

Instrukcija kaip importuoti modelius iš LEGO Digital Designer į VRT.

Kaip robotas įveikia lauką reikės nufilmuoti ir atsiųsti el. pašto adresu konkursas@robotiada.org. Tai galima labai paprastai atlikti su įvairiomis ekrano įrašymo priemonėmis. Viena iš galimų nemokamų įrašymo priemonių – https://www.freescreenrecording.com/

Įrašydami vaizdo įrašą, įrašykite ir kaip paleidžiate robotą (paleisti robotą, kaip ir realiai, reikia spausti EV3 mygtukus), taip pat turi gerai matytis visas užduočių laukas, laiko ir taškų lentelė. Vaizdo įrašas negali būti sudėtas iš skirtingų vaizdo įrašų. Nesukčiaukite montuodami vaizdo įrašus. Jūs vis tiek turėsite atsiųsti robotų 3D modelių failus ir programos failus, todėl organizatoriai būtinai patikrins atitikimą su kodu (ypač nugalėtojų).

Norėdami įkelti roboto modelį paspauskite f12 arba ctrl + f12, tuomet įsijuns redagavimo rėžimas.

Domantė Tamoševičiūtė

Marketingo specialistė

Jei jums kiltų klausimų ar pasiūlymų dėl varžybų visada galite kreiptis į mane!

Tel. nr.: 8 603 99 663
El. p.: domante@robotiada.org, konkursas@robotiada.org