Robotai – laisvės gynėjai

Untitled-3

Ei, sakai, kad moki programuoti? O užprogramuoti piešinį?

Asociacija Robotiada, kartu su UAB Baltic Orbis, kviečia 4 – 12 klasių mokinius (jei yra programavę su WeDo 2.0 ar kitais robototais – nuo 2 klasės) dalyvauti konkurse ir paįvairinti nuotolinį mokymąsi su virtualiais robotais ir „CoderZ“ platforma. Patyrę programuotojai turi galimybę prisiminti programavimo džiaugsmą, o naujokai susipažinti su robotų galimybėmis! Didžiausias iššūkis – pasitelkti STEAM mokymą ir sukurti piešinį. Šiam iššūkiui prireiks matematikos, meno ir programavimo įgūdžių, todėl lengva tikrai nebus! 

Konkursas yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti 2021 metų vasario 16 – ą dieną.
Kviečiame kurti piešinius, kurie Jums asocijuojasi su laisve! Ar tai trispalvė, o galbūt Lietuvos istorinė vėliava? Tikrai tikimės, kad mus nustebinsite, kiek daug patriotų turime Lietuvoje!

Virtualių robotų piešinių konkursas

Robotai -
Laisvės gynėjai!

Susipažinkite su „CoderZ“ platforma! Tai galimybė robotikos entuziastams atgaivinti savo galbūt primirštas žinias ir atlikti smagias misijas su puikiai pažįstamu EV3, SPIKE Prime arba „CoderZ“ robotuku – Ruby. Programavimo kalbos – Blockly (Scratch pagrindu sukurta programavimo kalba), JAVA arba Phyton. 

STEAM mokiniai kūrybiškiausi ir sumaniausi, todėl mes metame Jums iššūkį! Užprogramuokite piešinį ir įrodykite savo sumanumą, o mes jus apdovanosime prizais. Sudėtingiausio ir gražiausio piešinio autorius savo robotikos įgūdžius galės lavinti namuose su LEGO Education SPIKE Prime! 

Nuo ko pradėti?

Degate noru pradėti? Žemiau patiekiame keletą žingsnių nuo ko galite pradėti, kol dar neturite licencijos!

Taisyklės

Atminkite, kad visada svarbu perskaityti visas taisykles. Tuomet žinosite visus terminus, reikalavimus ir sąlygas. Susipažinti su konkurso taisyklėmis galite paspaudę žemiau pateiktą nuorodą.

NUORODA Į TAISYKLES

registracija

Susipažinę su taisyklėmis galite registruotis ir patvirtinti, kad esate susipažinę ir sutinkate su taisyklėmis. Jūsų nurodytu el. pašto adresu vasario 4 d. bus atsiųstas licencijos kodas, kuris galios 14 dienų!

REGISTRACIJOS NUORODA

pseudokodas

Na, o kol laukiate kodo, galite pradėti kurti piešinio dizainą! Pasidarykite eskizų ir pasiskaičiuokite, kokius žingsnius turės atlikti robotas, jei norėsite išgauti savo eskizą kompiuterio ekrane. 

Turiu kodą, kas toliau?

Susipažinkite su platforma

Rekomenduojame susipažinti su platforma. Jūs turite prieigą prie visų pamokų planų ir visų misijų! Pabandykite keletą atlikti, kad sužinotumėte, kaip valdomas robotas.

Sukurkite projektą

Išmokę valdyti robotą, sukurkite projektą ir jo aplinkoje suprogramuokite robotą! Nebijokite eksperimentuoti ir užduotį atlikite kuo kūrybiškiau. Jei Jums nepatinka nei viena projekto aplinka, pasirinkite bet kurią misijos aplinką!
Patarimas - piešinį lengviausiai pavyks atlikti CoderZ SPIKE Prime Adventures pamokos, SKETCH IT aplinkoje! Ten Jūs rasite tuščią lauką, pavyzdinį kodo fragmentą ir SPIKE Prime robotuką.

Atsiųskite nuotrauką ir programos kodą

Atsiųskite savo sukurto piešinio nuotrauką ir programos kodą adresu konkursas@balticorbis.lt Nepridėjus programos kodo, negalėsime paskelbti Jūsų nuotraukos Facebook svetainėje. Siųsti galite iki vasario 15 dienos.

Vertinimas

Vasario 15 - 22 dienomis vyks balsavimas Facebook svetainėje, kurioje bus renkamas gražiausias piešinys. (50 % balo sudaro „Patinka“ paspaudimai ir 50 % nepriklausomos komisijos sprendimas)

Apdovanojimai

Neabejotinai, viena smagiausių konkursų dalių yra apdovanojimai! UAB Baltic Orbis įsteigė pagrindinį prizą – LEGO Education SPIKE Prime! Juo bus apdovanotas geriausio piešinio autorius. Dalyviai taip pat varžysis ir kitose kategorijose:

  • Už kūrybiškumą;
  • Už kodo efektyvumą;
  • Už tautinių motyvų panaudojimą:

Šioms kategorijoms įsteigti kiti specialūs remėjų ir organizatorių prizai.
Geriausius piešinius pristatysime Robotiadoje!

Domantė Tamoševičiūtė

Marketingo specialistė

Jei jums kiltų klausimų ar pasiūlymų dėl renginio „Laisvė robotams“ visada galite kreiptis į mane! 

Tel. nr.: 8 603 99 663
El. p.: domante@robotiada.org, konkursas@robotiada.org

Untitled-3